PROČ DEXTERA Z NEJEPÍNA?

Dexter je masné steakové plemeno pocházející z Irska. Stejně tak jako tamní farmáři se zaměřuji na pastevní chov zvířat s možností celoročního vstupu do stáje. Tato svoboda zvířat zajišťuje maximální pohodu a tento bezstresový způsob chovu se výrazně kladně projevuje na výsledné kvalitě masa společně s dalšími faktory. Těmi jsou především velikost a původ plemene. Právě díky svému malému vzrůstu je maso těchto zvířat velmi jemné a nezaměnitelné. Dalším faktorem, který se projevuje na velmi vysoké kvalitě masa je doba a způsob výkrmu. Ten je prováděn tradičním způsobem na pastvinách. V zimních měsících jsou zvířata krmena výhradně senem a travní senáží z vlastní BIO produkce.

Vyzrálé bio hovězí maso z Vysočiny Vyzrálé bio hovězí maso z Vysočiny

Zvířata plemene Dexter dospívají velmi brzy - kolem 12 měsíce života. Po dosažení tohoto věku již zvířata téměř nerostou, ale s přibývajícím věkem se zvyšuje chutnost masa. Z tohoto důvodu výkrm neukoučuji z ekonomického hlediska v nejvhodnější chvíli, ale zvířata nechávám “dozrát” tak aby maso mělo svou výraznou a specifickou chuť.

Velmi důležité je zacházení se zvířetem před a během porážky pro dosažení maximální kvality masa. Je třeba aby zvíře nemělo žádný stres. Z tohoto důvodu se provádí porážka na BIO jatkách, kde se poráží pouze 3ks týdně. Poslední a neméně důležitý krok je správné vyzrání a profesionální vybourání masa. Maso se následně nechá vyzrát po dobu 15-45 dnů. Doba zrání je velmi individuální s ohledem na každý kus. Při procesu suchého zrání ztratí maso poměrně velkou část vody, výrazně zkřehne a jeho chuť se ještě se zintenzivní. Poté je profesionálně naporcováno, očistěno a vakuově zabaleno, tak aby zákazník s masem neměl téměř žádnou práci.

Všechny takto správně vykonané kroky vedou k neuvěřitelně vysoké kvalitě masa, kterou ve vaši kuchyni ihned poznáte. Jemnost, chuť a křehkost - to jsou nezaměnitelné znaky masa pocházejícího z naší farmy.

GALERIE KULINÁŘSKÝCH SKVOSTŮ NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

Velké díky všem klientů, kteří se s námi podělí prostřednictvím snímků o své kulinářské zážitky!

Vyzrálé bio hovězí maso z Vysočiny Vyzrálé bio hovězí maso z Vysočiny Vyzrálé bio hovězí maso z Vysočiny Vyzrálé bio hovězí maso z Vysočiny

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů

VOJTĚCH SVOBODA, NEJEPÍN 20

COVID-19